Dlaczego warto wybrać laser fiber?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysoką wydajność pracy systemu. Zwiększa się również jego dynamika. Jednocześnie zachowana zostaje wysoka precyzja cięcia i bezawaryjność. Największą korzyścią jest jednak fakt możliwości uzyskania wyraźnych oszczędności w użytkowaniu, przede wszystkim dzięki minimalnym wymaganiom serwisowym, niskim kosztom eksploatacji, a także niewielkiemu zużyciu energii.

Laser włóknowy jest jak telewizor LED, natomiast laser CO2 można porównać do telewizora kineskopowego. Obie technologie mają się do siebie jak mikroprocesor do lampy elektronowej. Jest to więc przepaść technologiczna. Jeśli więc właściciel danego przedsiębiorstwa chce zadbać o jego rozwój, zwiększyć wydajność, a tym samym przychody, nie powinien się długo zastanawiać.

Fiber to nowoczesność, bezawaryjność, łatwość obsługi, precyzja i ogromne oszczędności zarówno jeśli chodzi o energię elektryczną, przestrzeń użytkową, jak i koszty serwisowania czy wymiany uszkodzonych elementów. To rozwiązanie stanowiące nie tyle alternatywę dla laserów CO2, ale będące gigantycznym skokiem do przodu.

 

Fiber to nowoczesność oraz innowacyjność dla przemysłu.

To nowoczesne urządzenia, które wyróżniają się licznymi zaletami. Są doskonałą i o wiele bardziej opłacalną alternatywą dla działających w technologii CO2, ale również posiadają mnóstwo atutów, które pozwalają na rozwinięcie produkcji i podniesienie jej jakości.

Praca opisywanych urządzeń bazuje na sprawnym procesie zamiany energii elektrycznej bezpośrednio w światło. Technologia fiber pozwala na cięcie blach i innych materiałów o różnej grubości od bardzo cienkich po bardzo grube.

Długość fali wynoszącej w laserze fiber liczy 1,064 mikrometra. Posiada ona również bardzo małą średnicę. Właściwości te wpływają na intensywność, która jest nawet 100 razy większa niż w przypadku urządzeń CO2 o podobnej mocy.

Mogą Państwo liczyć również na stabilny proces cięcia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności energetycznej. Urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale sprawdzały się nawet po 100 000 godzin pracy. Przez ten czas nie muszą się Państwo martwić o konserwację, serwisowanie czy wymianę jakichkolwiek komponentów lasera.