O Eagle

 Profil firmy
Jesteśmy nowoczesnym oraz innowacyjnym przedsiębiorstwem. Myślimy i działamy w dłuższej perspektywie. 

Kieruje nami chęć ciągłego rozwoju jak również wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rynek oraz ciągły rozwój technologii laserów Fiber.

Firma POWER-TECH oferuje zaawansowane rozwiązania w dziedzinie wycinarek, techniki laserowej oraz oprogramowania do obróbki stali i metali kolorowych. Dbamy o jakość produkcji przemysłowej i realizujemy długofalowy plan rozwojowy dotyczący technologii fiber. Naszą codzienną pracę, skoncentrowaną na świadomym działaniu, kierujemy ku nieustannemu rozwojowi, ciągłemu ulepszaniu i wprowadzaniu efektywnych zmian. Pracujemy aby możliwości wyboru pozwalały dostarczać naszym Klientom urządzenia i rozwiązania spełniające ich indywidualne potrzeby. Podejmujemy odważne decyzje. Wiemy, że ta droga jest dobra ponieważ owocuje wzrostem wydajności naszych produktów.

Rozumiemy, że technologia Fiber wprowadza przemysł w przyszłość i rozwija możliwości produkcyjne. Produkcja masowa staje się dzięki wycinarkom laserowym tak elastyczna oraz może spełniać indywidualne wymagania. Na przykład poprzez digitalizację całego procesu produkcji. Podejmujemy wiele wyzwań, aby wprowadzać na rynek innowacyjne maszyny spełniające największe wymagania klientów. Za sprawą naszej eksperckiej wiedzy i doświadczeniu w obszarach cięcia laserowego i automatyzacji poprawiamy życie ludzi dzisiaj i tworzymy trwałe oraz nowoczesne rozwiązania dla przyszłych pokoleń.

 Dlaczego wycinarki laserowe EAGLE?
Jako pierwsza firma na świecie zainwestowaliśmy w technologię fiber  i rozwijaliśmy ją przez kolejne lata.

Jako pierwsza firma na świecie wprowadziliśmy na rynek wycinarkę  o mocy 6 kW, aby dzisiaj oferować naszym klientom maszyny o mocy do 15 kW.

Aby zrealizować plany firmy zorganizowaliśmy wokół siebie młodych, inteligentnych - najlepszych ludzi w Europie, wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin. Kierujemy zespół specjalistów, którego celem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych wycinarek w zgodzie z koncepcją idealnej maszyny.

POWER-TECH jako pierwsza z 3 firm na Świecie dostrzegła potencjał technologii Fiber i w 2008 roku na targach Euro Blech zadebiutowała ze swoją maszyną tego typu.

Wycinarki laserowe EAGLE cechuje najszybsze na rynku sterowanie czasu rzeczywistego oraz wykorzystanie nowoczesnych materiałów w ich konstrukcji, takich jak polimerobeton i włókno węglowe. Ponadto maszyny EAGLE jako jedyne są wyposażone w silniki liniowe we wszystkich osiach. Konstrukcje naszej firmy wykorzystują zaawansowane technologie, nowoczesne materiały, oraz zaawansowane metody projektowania i programowania. W firmie nie stosuje się kompromisów między jakością i wydajnością a ceną komponentów i materiałów.

 Filozofia firmy
Jako EAGLE trzymamy się najwyższych standardów oraz tworzymy maszyny najwyższej jakości - standard F1.

Produkujemy z najlepszych komponentów dostępnych na rynku bez jakościowych kompromisów. 

W najcięższych awariach naprawa będzie wymagała kontaktu telefonicznego lub internetowego z producentem. W związku z tym, że w naszej firmie jest taka właśnie filozofia i tak właśnie oceniamy przyszłość, już dzisiaj się do tej przyszłości przygotowujemy. Budujemy strukturę firmy w taki sposób żebyśmy nie musieli zarabiać na częściach zamiennych czy zużywających się. Myślimy, że w przyszłości nie będziemy zarabiać także na serwisie.

W związku z tym struktura firmy, podstawy ekonomiczne działalności firmy oraz kierunki rozwoju są tak opracowane, aby firma zarabiała raz, w momencie sprzedaży maszyny. Przede wszystkim, należy jednak podkreślić, że to produkt jest konstruowany tak aby się nie psuł, jeżeli już ulegnie awarii, to jego naprawy dokona sam operator, a części zamienne będzie można kupić w „sklepie obok”. Nie ma konieczności kupowania części zamiennych bezpośrednio od nas. Nie podpisujemy kontraktów wyłączności u dostawców ponieważ nie taki jest nasz cel. Instrukcja obsługi i lista części zamiennych ułatwia zaopatrywanie się w części zamienne na rynku. My chętnie obsłużymy klienta i chcemy aby on od nas tą cześć kupił, ale na warunkach rynkowych i dlatego, że u nas ma lepszą ofertę.

 Wizja firmy
Dostarczanie produktów (maszyn, urządzeń, części), usług (serwisu, szkoleń) oraz rozwiązań technicznych i finansowych naszym Klientom gwarantujących im wzrost konkurencyjności i zyskowności ich produkcji.

Konstruowanie oraz wytwarzanie opartych na najnowocześniejszych technologiach maszyn oraz ich najbardziej zaawansowanych komponentów, ich ciągłe udoskonalanie na podstawie doświadczeń własnych i Klientów w celu osiągnięcia najlepszego stosunku wydajności i jakości produktów do ich cen.

Konsekwentne zarządzanie firmą oraz ciągłe udoskonalanie procesów w niej zachodzących w celu osiągnięcia dobrej organizacji pracy i wysokiej wydajności gwarantującej wypracowywanie wysokiej marży przy utrzymaniu najwyższej satysfakcji Klienta.

Poszerzanie rynków zbytu i osiąganie corocznego wzrostu wielkości sprzedaży.

Pozyskiwanie najlepszej kadry, wyznaczanie ambitnych lecz realnych celów gwarantujących rozwój osobisty pracowników oraz ich sprawiedliwe i wysokie wynagradzanie zgodne z indywidualnymi i grupowymi osiągnięciami i zasługami dla firmy.

 Misja EAGLE
Misję naszego przedsiębiorstwa można określić za pomocą kilku konkretnych zasad:
  • zasada kompetencji i wiedzy w pracy zawodowej,
  • zasada nieustannego rozwoju i innowacji technologicznej,
  • zasada rzetelnego stosunku do klientów, pracowników, partnerów, kontrahentów i konkurentów,
  • zasada odpowiedzialności za powierzone zadania,
  • zasada społecznej postawy ludzi i firm – BE FAIR.

Narzucamy sobie konkurencyjne, rynkowe warunki także na serwis i handel częściami zamiennymi. Robimy to nie tylko dla korzyści klienta, ale jesteśmy świadomi, że konkurencja rośnie, wymagania klientów też i chcemy aby nasze struktury, ludzie i przyjęte strategie były w ciągłym treningu i pod presją konkurencji co pozwoli na dopracowanie ich do perfekcji i na robienie tego samego lepiej od innych. To w przyszłości ma nam dać przewagę konkurencyjną.

Wierzymy, że zapewnimy sobie sukces tylko wtedy gdy klient będzie wybierał markę EAGLE kupując u nas części zamienne nie dlatego, że nie ma alternatywy (tak jak w przypadku koncernów) i jest zmuszony do kupowania u producenta, ale mimo tego, że tę alternatywę ma. Między innymi z powodu tej alternatywy wynikającej z przyjętej filozofii firmy i produktu klient będzie kupował właśnie od nas nowe maszyny.