Trawersa

Trawersa z włókna węglowego

Struktura włókien, z których składa się ten materiał jest wysoce zorganizowana i nadaje dużą wytrzymałość mechaniczną. Głównymi zaletami włókien węglowych są: małą gęstość, dobra przewodność cieplna i elektryczna. Znajdują zastosowanie szczególnie tam gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość produktu w połączeniu z małym ciężarem. Z włókna węglowego wytwarza się elementy pracujące pod dużymi obciążeniami np. w bolidach formuły 1, w konstrukcjach lotniczych i kosmicznych, a także w maszynach EAGLE.

Trawersa wykonana z włókna węglowego obniża masę części ruchomych maszyny i jednocześnie zapewnia niemal idealną sztywność, co przekłada się na dużą dokładność obróbki. Wykorzystanie tak nowoczesnego materiału umożliwia niezwykle dynamiczne i precyzyjne cięcie. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla użytkowników, których produkcja wymaga wycinania precyzyjnych elementów w dużych seriach.

Jaką przewagę daje mi włókno węglowe?
Duża wytrzymałość mechaniczna.
Bardzo wysoka sztywność i solidność.
Nietopliwość i odporność chemiczna.
Trwałość i długa żywotność.
Bardzo niska waga w porównaniu ze stalą.
Niepodatna na odkształcenia.

Konstrukcja rodem z F1

 

Stworzyliśmy trawersę zgodnie z jakością, stosowaną między innymi w sportach motorowych. Nasze urządzenie zostało zaprojektowane w oparciu o włókno węglowe, które stosowane jest również przy produkcji bolidów F1.

Trawersa jest elementem ruchomym wycinarki laserowej, który im szybciej i dynamiczniej się porusza, tym wydajniejsza jest maszyna. Kluczową kwestią jest tutaj waga elementów ruchomych, a trawersa z włókna węglowego jest prawie 6 razy lżejsza od stali (włókno węglowe – 37kg, stal konstrukcyjna 230kg) przy zachowaniu tej samej wytrzymałości.

Włókno węglowe

 

Włókno węglowe to najwyższy standard stosowany w dzisiejszym przemyśle. Skonstruowane jest w większości wyłącznie z grafitu, co powoduje, że jest ono nietopliwe, twarde, solidne oraz odporne chemicznie.

Włókno węglowe stosowane jest coraz częściej w przemyśle jako zbrojenie laminatów opartych na żywicach epoksydowych wysokiej jakości. Rozwiązanie stosowane jest szczególnie wtedy, kiedy wymagana jest wysoka wytrzymałość produktu w połączeniu z małym ciężarem.

Wyjątkowe właściwości

 

Kompleksowa, nowoczesna konstrukcja obniża masę trawersy i powoduje, że niemal idealną sztywność, co przekłada się na dużą dokładność obróbki. Idealne rozwiązanie dla użytkowników, których produkcja wymaga wycinania precyzyjnych elementów w dużych seriach.

Wyposażenie maszyny w trawersę z włókna węglowego poprawia jej dynamikę czterokrotnie względem maszyn ze stali.