Dlaczego EAGLE zdecydowało się na wykorzystywanie podzespołów Schmalz?

Power – Tech, to producent niezwykle zaawansowanych wycinarek laserowych EAGLE. Firma jest pionierem w dziedzinie maszyn z laserem Fiber. Jako pierwsi na świecie zainwestowali w technologię laserów światłowodowych i dzisiaj oferują wycinarki o maksymalnej mocy 12 kW. Jednakże produkują nie tylko maszyny do cięcia blachy, ale również automatyczne systemy załadunkowo-rozładunkowe, które wyposażone są w przyssawki i inne komponenty podciśnieniowe produkowane przez firmę Schmalz.

Dlaczego firma Power-Tech zdecydowała się na podzespoły podciśnieniowe tego producenta?

Na rynku istnieje szeroki wybór przyssawek podciśnieniowych, eżektorów, chwytaków itp. Jednak to Schmalz, jako jeden z pierwszych producentów zapoczątkował produkcję przyssawek dedykowanych do konkretnych rozwiązań. EAGLE stawiając na bezpieczeństwo i wysoką ergonomię wybrało przyssawki, które są trwałe, bezpieczne oraz mają szczególne zastosowanie do przenoszenia blach, do powierzchni zaolejonych lub zabrudzonych smarami. Dobór odpowiednich przyssawek do blach jest bardzo ważny, ponieważ to decyduje o bezpieczeństwie eksploatacji systemu załadunkowo –rozładunkowego.

Zarówno automatyczny system załadunkowo – rozładunkowy Crane Master jak i automatyczny system załadunkowy Loading Unit opierają się na technice podciśnienia. Na podstawie dokładnych obliczeń m.in. siły trzymania, współczynnika tarcia, inżynierowie Schmalz dobrali odpowiednie przyssawki i eżektory, które należy zastosować w systemach załadunkowych do przenoszenia arkuszy blachy.

Konstruktorzy producenta wycinarek laserowych bazują głównie na przyssawkach SPU, z naturalnego kauczuku, odpornych na ścieranie, mocno przylegających do powierzchni. Podciśnienie nie uszkadza, ani nie deformuje przenoszonych blach. Funkcja separacji umożliwia przenoszenie pojedynczych arkuszy bez efektu sklejania.

 

W urządzeniach do automatyzacji EAGLE, podciśnienie jest generowane przez eżektory kompaktowe, charakteryzujące się zwartą budową, niewielkim zapotrzebowaniem miejsca, a przede wszystkim posiadającymi funkcję oszczędzania powietrza. Ponadto eżektory z serii SCPi mają wbudowany moduł komunikacji IO-link, informujący o wszelkich błędach systemowych. Do zwiększenia bezpieczeństwa procesu systemu podciśnieniowego stosowane są także zawory zwrotne z czujnikiem krańcowym. Zastosowanie takich komponentów umożliwia nadzorowanie zużycie sprężonego powietrza. Taka precyzyjna kontrola sprężonego powietrza, niesie za sobą zmniejszenie kosztów eksploatacji całego systemu załadunkowego, co niewątpliwie jest dużą korzyścią dla przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Systemy załadunkowo – rozładunkowe EAGLE pracują wydajnie, płynnie oraz niezwykle precyzyjnie. W przypadku wycinarek laserowych wydajność zależy między innymi od płynności procesu cięcia oraz dokładności pozycjonowania blachy. Przyssawki Schmalz nie powodują niepotrzebnych drgań, a odpowiednio zaprogramowany i dopracowany układ wyeliminowuje wszelkie błędy.

Decydując się na system załadunkowy EAGLE klienci inwestują w nowoczesną, przemyślaną i wytrzymałą technikę automatyzacyjną. Zapewniają sobie zdecydowaną i ekonomiczną optymalizację procesów produkcyjnych. Dzięki stosowaniu zautomatyzowanych systemów służących do załadunku blach, wzrasta wydajność pracy operatorów, a obsługa urządzeń staje się komfortowa i bezpieczna.